Banka İşlemleriBankalarEmekli

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Ziraat Bankası emekli kredisi için karşılanması gereken şartlardan biri de, yaş sınırıdır. Ziraat Bankası, 80 yaşına kadar olan emeklilere kredi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası emekli kredisi için başvuru yapacak olan emekli Türk vatandaşları, öncelikle yaş durumlarını kontrol etmeliler. Eğer ki, 80 yaş ve üzeri bir yaş durumundalarsa o zaman Ziraat Bankası üzerinden emekli kredisi çekebilme imkanları zor bir durumdur.

Ziraat Bankası Emeklilere Ne Kadar Kredi Vermektedir?

Emekli durumunda olan kişiler, bankalar üzerinden maaşlarının 10 katına kadar kredi alabilme imkanına sahiptirler. Bu imkanı kullanmak isteyen emekliler, kamu bankası olan Ziraat Bankasına emekli kredisi için başvuru yaparak, acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirler.

Ziraat Bankası emekli kredisi için banka tarafından sunulan vade oranları ise; 12, 24, 36 ve 48 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası tarafından sunulan emekli kredisine başvuracak olanlar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve emeklilik durumlarını gösteren belgeyle, başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankasının emeklilere vermiş olduğu kredi miktarı, kredi başvurusunda bulunan emeklinin kredi sicil notu ve almış olduğu emekli maaş miktarına göre belirlenmektedir. Alınabilecek miktar 2.000₺ olabileceği gibi, 20.000₺’de olabilmektedir.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve Uyguladıkları Yaş Sınırı

Ülkemizde yer alan her banka, 18 yaşının üzerinde yer alan müşterilerine, sunmuş oldukları kredi ürünlerini diğer şartlarında karşılanması sonucunda kolay bir şekilde vermektedir. Bu durumun nedeni ise, geri ödemesi belirli vadelere bölünen kredinin yaş sınırlaması üzerinde yer alan kişinin ödeme yapmaması gibi bir endişe bulunmasından dolayıdır.

Bankalar, bir kişiye kredi verdiklerinde kendilerini garantiye alabilmeleri adına, belirli bir yaşın üzerinde yer alan kişilere kredi vermemektedir. Bankalar tarafından emekli kredisi yaş sınırı uygulamaları şu şekildedir:

  • Vakıfbank tarafından, 80 yaşına kadar olan emeklilere 20.000₺’ye kadar kredi imkanı
  • Aktifbank tarafından, 80 yaşına kadar olan emekliler için 40.000₺’ye kadar kredi imkanı
  • Denizbank, yaş sınırlaması 80 olacak şekilde başvuru yapacak olan kişinin talebine göre kredi
  • Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB’den, 70 yaş sınır olmak üzere başvuran kişinin istediği miktarlarda kredi
  • Odeabank, 70 yaşına kadar emekli olan kişiler verecekleri talebe göre kredi
  • PTT Bank tarafından emekli olan müşterilerine, 80 yaş sınırı olmak şartıyla kredi imkanı
  • Fibabanka, 80 yaşına kadar olan emeklilere, istedikleri miktara göre kredi imkanı
  • ING Bank tarafından, 70 yaşına kadar olan emeklilere 15.000₺’ye kadar kredi

Ziraat emekli kredisi ve diğer bankaların sağlamış oldukları avantajlar bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu