Krediler

Pilotluk Eğitimi İçin Kredi Çekmek

Pilotluk eğitimi için kredi çekmek mümkün mü? Hangi bankalar pilotluk için kredi veriyor? Kredi ödeme şartları nasıl?

Son zamanlarda haber bültenlerine dahi konu olan bir pilotluk eğitim kredisi hakkında sizlere detaylı bilgiler sunmak istiyorum.

Pilotluk; her zaman iş alanı ve imkanları geniş olan zorlu bir meslek dalıdır.

Zorlu olması içerisinde barındırdığı büyük riskler ve eğitiminin katı, disiplinli ayrıca geniş çerçevelerde gerçekleşmesinden kaynaklıdır.

Pilotluk eğitimi kendi içerisinde bazı dallara ayrılır,

  • Havayolu nakliye pilot lisansı
  • Hususi pilot lisansı

Piyasadaki havayolu şirketlerinde yüksek maaşlı bir iş sahibi olmak için havayolu pilot lisansına sahip olmanız gerekir.

Kişisel olarak uçuş yapabilmek için, hususi pilot lisansına ihtiyaç vardır.

Hususi pilot lisansına sahip olan kişiler kesinlikle havayolu şirketlerinde ticari amaçlı yapılacak olan uçuşlarda görev alamazlar.
Drone kullanımı da kısa zaman içerisinde eğitim lisansı dahilinde hizmet görecektir, hatta şimdiden lisans eğitimleri başlamıştır.

Pilotluk eğitim ücretleri

Yüksek teknoloji ile donatılmış eğitim araçları ve ekipmanlar kullandığından dolayı pilotluk eğitim ücretleri oldukça yüksektir.

Buna karşılık %90 oranında bir iş olanağı sunulmasına rağmen eğitim aldığınız kurum size kesinlikle iş garantisi vermez.

Aldığınız eğitim sonucundaki değerlendirme ve puanlarınız iş bulma konusunda sizin en büyük referans noktalarınızdan biri olacaktır.

Standart olarak havayolu pilot lisansı ücreti 65.000 Euro‘dur, hususi pilot lisansı ise 16.000 Euro‘dur.

Bu eğitim paketlerinin içerisine teorik ders, similator, uçuş eğitim, deneme uçuşları ve kontrol uçuşları dahildir.

Pilotluk eğitimi için kredi

Anlaşmalı eğitim kredisi veren bankalar, pilotluk eğitimi için sizlere bu konuda yardımcı olabiliyor.

Burada atlanmaması gereken nokta ise, eğitim aldıktan sonra iş bulurum krediyi öderim gibi düşünmektir.

Yüksek meblağlı kredinin geri ödemesi eğitim süresi bittikten sonra yani iki yıl sonra başlayacaktır.

Bazı bankalarda ise ilk iki yıl düşük ödemeli, sonrasında normal standart aylık taksit ödeme imkanı ile bu eğitim kredisi sunulmaktadır.

Pilotluk eğitim için kredi çekebilmek için, kredi tutarınıza orantılı gelir belgesi mutlaka istenmektedir.

Siz olmasanız dahi kefil göstereceğiniz bir kişinin (ailenizden de olabilir) krediyi karşılayacak kredi puanı ve gelir belgesi gösterme zorunluluğu bulunur.

Bu kısıtlamadan dolayı herkes dilediği gibi ben eğitimden sonra iş bulurum öderim aşamasının önüne geçiliyor, kısaca yine cebinde parası olanın rahatlıkla alabileceği bir kredi seçeneğinden bahsetmek doğru olacaktır.

Maddi olarak sizi çok zorlayacak bir ücret ise, kesinlikle bu tercihi değerlendirmemenizi oluşabilecek bir aksilik durumunda sizi büyük sıkıntılara sokacak bir borçla karşı karşıya kalacak olduğunuzu unutmamalısınız.

Pilot olmak için kredi veren bankalar

Uçuş ve pilotluk eğitimi için kredi veren bankalara aşağıdaki listeden ulaşabilir, banka üzerinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Pilot Eğitimi Kredisi

Şekerbank’ın sunduğu “istikbal göklerdedir” pilotaj eğitim kredisi okul ücreti, konaklama, ingilizce hazırlık eğitimi gibi tüm masraflarınızı karşılamaktadır.

İsterseniz iki sonra yani eğitim bitimi ödemeli, dilerseniz eşit taksitli ödemeli olarak krediden yararlanabilirsiniz.

Sizden teminat olarak konut ipoteği isteniyor, ipotek edilecek konutun üzerinde herhangi başka bir ipotek bulunmamalı ve konut aile bireylerinden birine ait olmalıdır.

Denizbank Uçuş Eğitimi Kredisi

Denizbank pilotluk kredisi için ayrı ayrı paketler hazırlamış, ipotekli ve ipoteksiz olarak yararlanabileceğiniz kredilerde seçeneğe göre verilecek maksimum ödeme tutarı değişiyor.

Avantajlı vade oranları ve geri ödeme seçenekleri ile uçuş eğitimi almak isteyen bireylere ayrıcalıklar sağlanıyor.

Denizbank’tan pilotaj eğitimi için kredi başvurusunda bulunmanız durumunda sizlere sunulacak birçok avantajlı hizmetlerden eğitim süresinde ve eğitim bittikten sonrada yararlanmaya devam edebiliyorsunuz.

Kredi ile ilgili daha detaylı bilgileri bu adresten öğrenebilirsiniz;
http://afilideniz.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu