Krediler

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere kredi veren bankalar hangileridir? En uygun faiz oranları 2020 yılında hangi bankalarda? Öğrencilere özel krediler.

Öğrencilik dönemi esnasında maddi sıkıntılar yaşamak en son istenecek durumlardan biridir.

Günümüz ekonomik şartları daha eğitimini tamamlamamış bireylerin bile karşısına bir duvar gibi çıkabiliyor.

Bu ekonomik duvarı aşabilmenize yardımcı olmak adına, öğrencilere kredi veren bankalar ve kredi kullanım koşullarını inceledik.

Kredi seçeneklerini değerlendirirken elbette sadece ekonomik borç odaklı değil, bütçeye katkı ve eğitim dönemindeki kişisel gelişim harcamalarınız içinde kullanabileceğiniz tercihlere yer verdik.

Listemizde yer verdiğimiz banka ve kredi ürünleri standart olarak öğrencilik döneminde sunulan öğrenim katkı kredisinden farklıdır, öğrenim katkı kredileri size aylık belli miktarda ödenir ve geri ödeme koşulları esnekdir.

Özel bankaların kredi seçeneklerinde tüm miktar size tek seferde verilir, ödemeler belirli vade seçeneklerine bölünerek işlenen faiz üzerinden yapılır.

Düşük Öğrenci Kredileri İçin Nakit Avans

Nakit avans bir kredi seçeneği değil tabiki fakat düşük miktarlar için kullanabileceğiniz hızlı ve sonuç odaklı bir para kaynağıdır.

Taksitli olarak kullandığınız nakit avans çekimlerinde dokuz taksite kadar vade oranı belirlenebilir, fakat bu işlemlerde çekebileceğiniz maksimum tutar size tanınmış olan nakit avans limitinden yüksek olamaz.

Nakit avans seçeneğinden faydalanabilmeniz için aktif olarak kullandığınız bir kredi kartınızın olması gerekir.
Öğrenciyken kredi kartı kullanmak sorun olur mu ?
Kredi kartlarını öğrencilik döneminde bile kullanabilirsiniz, önemli olan bilinç kullanmak ve bütçe dengesini sağlamaktır.

Yeni alınan kredi kartlarında nakit avans tercihleri direkt olarak kullanılabilir halde olmaz, üzerinden birkaç ay geçtikten ve düzenli harcama-ödeme işlemlerinden sonra nakit avans kullanıma açılır.

Öğrenciler için Banka Kredisi Listesi

Aktif olarak öğrencilik durumunuz devam ediyorsa, aşağıdaki listedeki bankalardan şartlarınıza uygun olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Liste üzerinde inceleme yapmadan önce genel bir bilgilendirme sunmak istiyorum,
Özel bankalar kredi geri ödemelerinde, ödeme güvenliğini sağlamak adına belirli bir geliri olan, kefil gösterebilen ve kredi puanı yüksek müşterileri tercih etmek isterler.

Öğrencilik durumu devam eden bireyler bankanın kredi konusunda pek taviz vermek istemediği müşteri profilleri arasındadır maalesef, ayrıca ülkemizde direkt olarak eğitime katkı sunan bir özel banka bulunmuyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığında kredi başvurusundan olumlu yanıt alabilmek için, kredi kartı kullanımınıza dikkat etmeli, çekeceğiniz kredi miktarını çok yüksek belirlememeli ve imkanınız varsa kredi başvuru sürecinden önce geçiçi olarak part-time bir işe girmelisiniz.

ING Bank Mini Öğrenci Kredisi

Özel bankaların öğrencilere yönelik kredi paketleri oluşturmadığını belirtmiştim.

ING Bank’ın mini kredi hizmeti, öğrenci statüsünde bulunanlar için tercih edilebilecek bir seçenektir.

Faiz oranları, ödeme seçenekleri ve kullanım esnekliği baz alındığında kredi başvurularınızın olumlu sonuçlanması en muhtemel tercihler arasındadır.

5.000 TL’ye kadar acil nakit ihtiyaçlarınızı sadece %1,84  faiz oranlı ING Bank Mini Kredi ile karşılayabilirsiniz. 

Denizbank Eğitim Kredisi

Eğitime yönelik harcamalarınıza destek olmak üzere Denizbank Eğitim Kredisi ürünü ile özel okul masrafınızı, üniversite, dershane ve özel kurs ücreti gibi eğitim giderlerinizi finanse edebilirsiniz.

Kredi niteliğinin öğrenci odaklı olması fakat şartlarında gelir belgesi istenmesi durumu ise ekonomik şartlarımızın kısa bir özeti niteliğindedir.

Diğer kredi seçeneklerine kıyasladığımızda vade seçeneklerinde maksimum vade oranının 60 ay olması ise eğitim kredisini kabul edilebilir kılan önemli özellikler arasında.

Denizbank Eğitim Kredisi kullanarak maksimum 60 bin TL tutarında nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz, miktarın yükselmesi değerlendirme kriterlerinin sıkılaşmasına yol açacağında dikkatli olmanızı öneririm.

Ziraat Bankası Öğrenci Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası’na ait eğitim kredisi ürünü, devlet destekli sunulan öğrenim katkı kredisinden farklıdır.

Özel olarak başvurulup, alınabilecek genel eğitim harcamalarınıza destek olmak amacıyla öğrencilere verilmektedir.

Kredi şartları arasında “öğrenci velilerine, öğrencinin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye ödenebilecektir. ” ibaresine dikkat edilmesi gerekir.

Kısa kredinin sağlanabilmesi için sizden bir aile bireyiniz veya eğitiminizi üstlenen bir kişinin kefil olması beklenmektedir.

Ziraat Bankası, kredi değerlendirme kıstaslarında seçiçi ve ödeme güvenliğini fazlasıyla göz önünde bulundurduğundan dolayı bireysel başvurularda olumlu yanıt alma şansınız bulunmuyor.

Yapı Kredi Yurtdışı Eğitim Kredisi

Aileniz ile birlikte değerlendirebileceğiniz, yurtdışı eğitim giderlerini karşılamak amacıyla oluşturulmuş bir kredi tercihidir.

Kredi başvurularında en fazla 50 bin TL ve 48 ay vade seçenekleri tercih edilebilir.

Başvuru şartları arasında, ailenizin genel gelir düzeyi, eğitim durumunuzu gösterir belge ve mümkünse olası eğitim giderlerinizin kısa bir özeti sizlerden başvuru esnasında istenmektedir.

Yurtdışı eğitim planlaması olan öğrenciler için, değerlendirilmesi gereken pek fazla tercihinizin olmadığı kredi fırsatları arasında yer alıyor.

Hali hazırda yurtdışı eğitiminiz devam ediyor ise, maddi sıkıntılara düşmemek için yine Yapı Kredi Yurtdışı Eğitim Kredisi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Öğrencilerin Çekebileceği Krediler

Bankaların oluşturduğu kredi paketlerinin büyük çoğunluğu öğrenci okutan velilerin eğitim giderleri üzerinden oluşturulmuş kredi ürünleridir.

Öğrencilerin bireysel olarak kendi borçlarını ve ihtiyaçlarına yönelik çekebilecekleri kredileri listeden inceleyebilirsiniz.

Enpara İhtiyaç Kredisi

Öğrencilik durumunda herhangi bir gelir belgesi, bordro bulunmadığından dolayı kredi çekmek zorlaşır.

Kredi çekme işlemlerini kolay hale getirebilmek adına, ilgili bankaların kredi kartı ürünlerini aktif olarak kullanmak kredi notunuzu yükseltir ve ilgili banka üzerinden kredi çekme şansınızı arttırır.

Enpara bir internet bankası olduğundan dolayı, tüm başvuru ve onay işlemleride internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

Başvuru esnasında nakit talebinizi düşük tutarak kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz, eğer bireysel banka hesabınızı düzenli olarak kullanıyorsanız yüksek ihtimal krediniz onaylanacaktır.
Standart para yatırma – çekme işlemleri için sadece öğrenim kredisi aldığınız bankayı kullanırsanız. Diğer bankalarda herhangi bir nakit akışınız yoksa kredi çekmeniz zorlaşacaktır.

CEPTETEB Öğrenci İhtiyaç Kredisi

Online olarak başvuruda bulunabileceğiniz diğer bir kredi türü Cepteteb İhtiyaç Kredisi hizmetidir.

Standart bir ihtiyaç kredisinden farkı yoktur, onay aşamasında biraz daha töleranslı davranmaları gelir belgesiz kredi çekme şansınızı arttıracak etkenlerdendir.

Çekeceğiniz kredi miktarını düşük tutarsanız onaylanma aşaması hızlı ve garantili duruma gelir.

Cepteteb ile 30 bin TL tutarına kadar olan tüm nakit eğitim giderlerinizi ve borçlarınızı kapatabilirsiniz, maksimum 48 ay vade ile geri ödemesini yapabilirsiniz.

Öğrencilere kredi veren bankalar konumuzda en uygun kredi veren bankaları ve en uygun faizli bankaları listeledik.

Asgari Ücretle Çalışan Kişi Ev Kredisi Alabilir mi? konumuz da ilginizi çekebilir

Kaynak: Para Ekstra

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu