Krediler

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır ?

Köye dönüş kredisi almak için nasıl başvuru yapılır? Kimler KOSGEB üzerinden bu krediye başvurabilir ve ödeme alabilir?

Köye dönüş kredisi projesi köye kesin dönüş gerçekleştirerek hayvancılık yapmak isteyen genç çiftçiler için uygulanıyor. Köye dönüş konusunda eşya taşıma ve göç götürme yardımı da yapılıyor. Devletimiz özellikle tarım ve hayvancılık konusunda birçok hibe kredi ve faizsiz kredi desteği veriyor. Devlet kurumları, yerli üretimi arttırmak için kurumlar ve bankalar üzerinden destekleme yapıyor. Köye dönüş projesi de bu desteklerden bir tanesidir. Bankalar köyde ev yapmak isteyenlere uygun faiz oranları üzerinden kredi verebiliyor.

Köye Dönüş Kredisine Teşvik

Köye dönüş programı büyük şehirlerde ortaya çıkan çarpık kentleşme, göç ve işsizliği önlemek için devlet tarafından tarım ve hayvancılığa ilişkin verilen kredi türüdür. Köye dönüş kredisi sayesinde günümüzde, binlerce kişi yeniden köylerine geri dönmüş, çiftçilik ya da hayvancılık yapmaya başlamıştır

Köye Dönüş Kredisi Şartları

Köye dönüş desteğinden yararlanmak için iyi bir iş planı ve projeniz olması gerekir. Doğru proje kapsamında köye dönüş parası alabilirsiniz. Devlet kurumları ile beraber, KOSGEB ve Ziraat Bankası da finansman desteği sunuyor.

2021 Yılında Köye Dönüş Projesi Var mı?

Köyde üretim yapmak isteyen çiftçilere devlet tarafından 30 bin lira köye dönüş teşviki verilmesi düşünülüyor. Geçen yıl yapılan 30 bin TL kredi desteği bu senede devam ediyor. Destekten yararlanmak isteyenler 31 Mayıs 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Köye dönerken otobüs ve eşya taşıma parası için Belediye Başkanlıkları ve Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından destek almanız gerekir.

Köye Dönüş Ödemeleri

TKDK kurumu ve Ziraat Bankası tüm çiftçilere köye dönüş destekleme kredisi, hibe ve teşvik kredisi sunuyor. Köye dönüş kredisinden faydalanmadan önce mutlaka planlama yapmanız gerekir. Hayvancılık alanında hayvan ve çiftlik kurmak için gerekli mekanizasyon aletleri için köye dönüş kredisinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB tarafından da, tarım ve hayvancılık konusunda birçok destekleme ve hibe kredi programı sunuyor. KOSGEB iş planını onaylatan çiftçilere tam 50.000 – 100.000 TL arası faizsiz kredi veriyor.

Ayrıca Findeks Üyelik İptali Nasıl Yapılır ? konusu da ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu