Krediler

Hibe Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır ?

Hibe kredisi nedir ve hibe kredisi alabilmek için kimler başvurabilir? Hibe kredisinin programlarına nasıl başvurulur?

Hibe kredi nedir nasıl alınır

Hibe kredi, AB ve Kalkınma ajansları tarafından kalkınmayı ve büyümeyi ilerletmek amacı ile kendi iş yerlerini açmak isteyenlere verine kredi anlamına gelmektedir. Kendi iş yerini açmak isteyen tüm girişimciler bu kredi sisteminden yararlanabilirler. Mevcut bir işletmeniz varsa da yararlanabilirsiniz. Bu konu hakkında işletmeyi büyütme kararı almışsanız, nakit destek ihtiyacı olan tüm işletme sahipleri için bir kaynak oluşturmaktadır. Bu kredi kişilere verilmekte ancak geri ödemesi olmayan bir nakit imkanı sunmaktadır.

Ancak bunun için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde iş yeri açmak önemli olacaktır. Hibe kredi nasıl alınır sorusu için öncelikle hibe programları hazırlık ve uygulaması DPT tarafından koordine edilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise ihale aşamasına gelindiği taktirde merkezi finans ve ihale birimlerinin devreye sokulması gerekecektir. Bu programa başvuru yapacak olan kişiler için projelerin bölgesel programdaki illerin içinde olması ve vakıflar, sosyal hizmetler tarafından kar amacı gütmeyen kurumlar tarafından başvuru yapılabilmektedir.

Örnek olarak bunlara vakıflar dernekler, sendikalar, kooperatifler, sanayi ve ticaret meslek odaları gösterilebilmektedir.

Kosgeb tarafından verilebilen hibeler için detaylı bilgiyi KOSGEB in internet sitesinden alabilir, destek programlarını inceleyebilir uygun programı seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır ? konusunda da ilginizi çekebilecek konumuz mevcut.

Kaynak: https://isfikrim.com/ek-gelir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu