Krediler

Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?

Hibe kredisi nasıl alınır? Kimlere hibe kredisi verilir? KOSGEB’den hibe kredisi başvurusundan faydalanabilir?

Devlet Destekli Hibe Krediler, devlet tarafından belli bir proje kapsamında ve maddi manevi milli anlamda değer katacak bir çok alanda geri ödemesiz sağlanan kredidir. Bu krediye başvurmak için bazı bürokrasi işlemlerini tamamlamanız gerekir eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz de Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Hibe Kredi ‘den faydalanma amacınız çok önemlidir söz konusu teşvikten geri ödemesiz bir şekilde yararlanacağınız için önce sağlam bir proje sunmanız gerekmektedir. Girişimciliğin dolayısıyla istihdamın yaygınlaşması için bu çeşit bir fırsattan yararlanmak yatırımcının ilacı olacaktır. Peki Hibe Kredisi Nasıl Alnır?

Bir proje düşünün,  bu projeye ait makine, teçhizat, donanım ve personel giderleri kapsayan bir teşviktir ; Devlet Destekli Hibe Krediler. Bu hibeden yararlanmak için proje alanınıza göre TÜBİTAK, KALKINMA AJANSI, KOSGEB gibi kurumlara başvurabilirsiniz. Yalnız önünüze çıkacak handikaplar prosedür ve bürokratik olabilir. Bu noktada uzmanlardan yardım almanız gerekebilir. KOSGEB 30.000 TL’ye kadar geri ödemesiz bir hibe sağlıyor. İş fikriniz varsa bu aşamada maddi desteğiniz yoksa tam size göre bir fırsat oluyor. Başvurmak isteyen girişimci adaylarını belli tarihlerde kurs açan KOSGEB , mülakat ve bazı aşamalardan geçiriyor. Bu aşamalardan geçtiğiniz taktirde kursa katılmaya hak kazanıyorsunuz. Dilerseniz bu konuda belli bir ücret karşılığında koçluk ya da danışmanlık hizmeti de alabiliyorsunuz.

Kaynak: https://www.hibeci.com/devlet-destekli-hibe-kredi-nasil-alinir/

Vadesiz Hesap Nasıl Açılır ? konusu da ilginizi çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu