Banka İşlemleri

Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Fiyatlar

Findeks kredi notu öğrenme için 2021 güncel fiyatlar ne kadar? Findeks kredi notu sorgulama ekranı nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Bankalardan kredi alırken kredi notunun gerekli olduğunu artık hepimiz biliyoruz, kredi notu ise daha önce herhangi bir bankadan kredi alıp almadığınızı, aldıysanız ödemelerde aksaklık yaşanıp yaşanmadığını ve sicilinizin temiz olup olmadığını gösteren risk raporunu içerir. Eğe sorunlu bir müşteri iseniz bu yüzden kredi notunuz düşük olur ve ya size kredi verilmez veya diğer sorunsuz müşterilere göre çok daha yüksek bir faiz ile kredi alabilirsiniz bankalardan. Kredi notunu öğrenmek için birkaç yol var ama en kolay ve garantili olanı Findeks sayfalarına girerek yapılanıdır. Findeks KKB kısa adı ile bilinen Kredi Kayıt Bürosunun yeni adıdır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Fiyatlar Banka İşlemleri
Findeks kredi notu öğrenme

İnternetten Findeks sitesine girmeli ve size gösterilen boşluğa T.C kimlik numaranızı yazmanız devam etmeniz için yeterlidir. Kredi kartı ve kredi ödemelerinizin düzenli olup olmadığı kısa sürede karşınıza gelecek sorgula butonuna basmanız ile anlaşılacaktır. Bankalarla iyi ilişkiler içinde misiniz değil misiniz kredi notunuza aynen yansıyacaktır. İşin özü aslında şudur, kredisinin geri ödemelerini zamanında ve muntazam olarak yapanla yapmayanın ayrıştırılması… Neden düzgün ödeyenle ödemeyen bir tutulsun, neden iyi ödeyen ödüllendirilmesin ki? Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uzun süredir uygulanan bu yöntem bizim ülkemize ancak gelmiş ama kısa sürede etkili olmayı başarmıştır. Adil olmanın her zaman her yerde prim yapması çok doğal, bu sistemin en güzel tarafı da budur.

Findeks Sorgulama İşlemi Ücretlimi ?  Ne Kadar ?

Findeks Kredi Notu 1 adet   7,08 TL

Notlu Risk Raporu 1 adet  12,98 TL

Endeksli Çek Raporu 1 adet   8,26 TL

Findeks Karekodlu Çek Raporu 1 adet   0,71 TL

Banka Gişelerinde Hangi İşlemler Yapılır? yazımız da ilginizi çekebilir.

Kaynak: Kredibilite

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu