Krediler

Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Dairenin tamamına kredi veren bankalar ile alacağınız ev için çekeceğiniz kredisinde yüzde yüz kredi alabileceğiniz bankaları listeledik.

Konut satın almayı düşünenlerin merak ettikleri konular arasında evin tamamına kredi veren bankalar yer alıyor. Gene olarak bankalar evlerin değerinin tamamına konut kredisi vermez. Bankalar yaklaşık olarak evin değerinin %80’ine konut kredisi sunar. Yapılacak olan ekspertiz değerine göre evin değeri hesaplanır ve kredi verilir. Peki evin tamamına kredi alabilir misiniz?

İpotek Vererek Konut Kredisini Yükseltme

Konut alımı sırasında ekspertiz değerinin tamamına kredi alabilmek için başka bir evinizi bankaya ipotek gösterebilirsiniz. İpotek göstererek çekilecek olan konut kredisini arttırabilir ve ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz. Konut kredisi ve ihtiyaç kredisi arasında yüksek farklar bulunması nedeniyle ihtiyaç kredisi kullanmayı tavsiye etmiyoruz.

Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar Krediler
Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Peşinatsız Kredi Kullanmanın Avantajları

Peşinatsız kredi sizlere büyük avantajlar sunar. Bununla beraber bu kredinin dezavantajları da yer alır. Peşinatsız kredi kullanmak istediğiniz zaman ekspertiz ücreti, ek masraflar ve dosya masrafları da yükselir. Peşinatsız kredi kullanmanın en büyük avantajı peşinat bulamadığınız durumlarda da dilediğiniz konutu satın alabilmenizi sağlamasıdır.

Garanti Konut Kredisi

Garanti Bankası evin tamamına kredisi veriyor. Peşinatınız olmaması durumunda tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi olan bu kredi türü satın alacağınız evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan vade oranlarını sunuyor.

Finansbank Konut Kredisi

Evin tamamına kredi alabilmek için banka tarafından evini ekspertiz işlemine sokulur. Değer düşük olması durumunda kalan parayı farklı seçenekleri değerlendirerek tamamlamanız gerekir.

Akbank Konut Kredisi

Akbank evin tamamına konut kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Bu kredi türü için satın alacağınız evi ya da varsa farklı bir evinizi ipotek göstermeniz gerekir. Kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünenler 240 ay vadeli konut kredisi seçeneğinden yararlanabilir.

Engelli Kredisi Veren Bankalar konusu da ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu