Krediler

Asgari Ücretle Çalışan Kişi Ev Kredisi Alabilir mi?

Asgari ücretle çalışan kişi ev kredisi alabilir mi? Kredi başvurusu sırasında hangi evraklar gerekli? Ev kredisinde en fazla ne kadar kredi çekilebilir?

Günümüzde artık ev almak aslında son derece kolay olan bir durum haline gelmiştir. Ancak bundan uzun yıllar öncesine gitmeye gerek kalmadan sadece 5-10 yıl geriye gittiğimiz zaman bile ev almanın aslında zor olduğunu da görebiliyorduk. Ancak gelişen ve giderek büyüyen ekonomi sayesinde bankalar bu konuda herkese yardımcı olmakta ve ev almaları konusunda da onları desteklemektedir.

Zengin olan veya maddi durumu iyi olan kişileri için ev almak son derece kolaydır. Ama özellikle de asgari ücretli geçinmeye çalışan kişiler için almak kolay olabilir mi? Bu aslında son derece mümkündür. Çünkü artık neredeyse her banka bu konuda herkese konut kredisi veriyor. Mesela Akbank, Vakıfbank veya Finans bank gibi önemli bankalardan da konut kredisi almanız mümkün olmuştur. Bu özellikle de asgari ücretli kişiler için de aynen geçerli olan bir durumdur.

Sizlerde asgari ücretli çalışan bile olsanız Ziraat Bankası veya Halk Bankası gibi devlet bankaları dâhil olmak üzere tüm bankalara başvuru yapabilirsiniz. Sizler başvuru yaptıktan sonra, ön onayı alabilir ve ardından bankanın görevlendireceği ekspertiz evin değerini belirlemek için çalışmalara başlar. Bu çalışmaların ardından ise evin değeri belirlenir ve bankanın da onayı olduktan sonra alınacak olan kredinin neredeyse u civarında olan rakamını banka sizlere öder.

Asgari ücretle çalışan kişi ev kredisi çekebilir ve bu konuda devlet bankalarından uygun şekilde kredi alabilir.

Hibe Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır ? konumuzda da hibe kredisi programları hakkında bilgiler verdik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu